علی نجفی خوشرودی وبلاگ حامیان

نماینده مردم شریف شهرستان بابل در مجلس دهم

علی نجفی خوشرودی وبلاگ حامیان

نماینده مردم شریف شهرستان بابل در مجلس دهم

علی نجفی خوشرودی  وبلاگ حامیان

علی نجفی خوشرودی سفیر اسبق ایران در قرقیزستان و نماینده مردم شریف بابل در مجلس شورای اسلامی دوره دهم .

این وبلاگ توسط حامیان ایشان مدیریت می گردد .

دنبال کنندگان ۲ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

بسم الله الرحمن الرحیم

مقدمه

1- به اعتقاد اینجانب شهرستان بابل از مدار توسعه در سطح استان عقب مانده است این در حالی است که بابل زمانی بعنوان بارفروش نقطه ثقل تجارت در شمال ایران بود.

برای مقابله با تشدید این وضعیت بایستی سند جامع توسعه شهرستان بابل تدوین و ابلاغ شود. همگرائی فزاینده و اجماع در خصوص اولویتهای توسه در شهرستان نیز ضروری است.

2- در این راستا مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان، بایستی تحول گرا و با روش های ابتکاری فعالیت نمایند نه کارمندی! تنها در این صورت است که من با بی ثباتی مدیران مخالفم.

 

چند پرسش اصلی و مهم:

1- برونداد مقایسه عملکرد دستگاههای اجرایی در دوران پس از ابلاغ فرمانداری ویژه و پیش از آن چه وضعیتی دارد؟

2- برنامه ها، سیاستها و بودجه ی شهرستان دستگاه محور است یا پروژه محور؟ (کیفیت، زمان و هماهنگی بین دستگاهی تا چه اندازه دارای اهمیت می باشد)

3- آیا اولویتهای توسعه ای شهرستان با توجه به مزیتهای نسبی (به تفکیک هر یک از بخشها) مطالعه، تعیین و هدف گذاری گردیده اند؟

به اعتقاد اینجانب، بابل بیش از این نمی تواند و یا نبایستی منتظر معجزه توسعه از طریق اجرای پروژه های کلان باشد. بایستی به مزیتهای خودمان از قبیل گردشگری، صنایع دستی، صنایع تبدیلی و بازارهای سنتی و گیاهان داروئی و IT تکیه کنیم.

4- پروژه های اولویت دار شهرستان که نیازمند جذب اعتبارات استانی و ملی هستند کدامند؟ آیا طرح توجیهی مناسب برای بهره مندی از این اعتبارات تدوین و ارائه گردیده است؟

ملاحظه: با توجه به اینکه برنامه 5 ساله توسعه ششم بزودی در دستور کار قرار می گیرد. باید چند حکم قانون برنامه برای مازندران و از جمله بابل تعریف شود.

5- فارغ از شعار، در خصوص اجرای جهت گیری کلان کشور یعنی راهبرد اقتصاد مقاومتی، چه برنامه ریزی و اقدامات عملی صورت گرفته است؟

– اعتبارات خوبی را در این راستا می توان جذب کرد. اقدامی را در این خصوص شروع کردم که متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

6- آیا تناسب معقول و قابل دفاعی میان بودجه های ابلاغی و حجم و اهمیت پروژه های در دستور کار شهرستان برقرار است؟ اقدامات اصلاحی و مورد نیاز برای رفع آن مشخص است؟

7- ارتباط مدیران محترم در شهرستان، با دانشگاهها، مراکز آموزش عالی و حوزه های علمیه و نهادهای غیردولتی و گروههای سیاسی در راستای بهره گیری از ظرفیت علمی و مشورتی آنان در حل مسائل و رفع معضلات شهرستان در چه سطحی است؟

8- چه اقداماتی باید و یا میتوان برای تحقق اولویتهائی همچون تأمین اشتغال و رفع بیکاری، تامین آب، صنایع نیمه فعال و جذاب شدن فضای جذب سرمایه گذاری در شهرستان بابل انجام شود؟

 

اولویتهای کوتاه و میان مدت:

1- تشکیل کمیته های کاری به منظور پیگیری و پشتیبانی جدی پروژه های اولویت دار شهرستان بر اساس مزیتهای نسبی منطقه ای و بومی

2- تعیین تکلیف موانع توسعه شهرستان از قبیل منابع طبیعی و محیط زیست و تغییر کاربری اراضی ما هم منابع طبیعی و محیط زیست می خواهیم و هم عمران و آبادی! (گازکشی و …)

حفظ و ارتقاء فضای امید و اعتماد مردم بسیار حائز اهمیت است.

3- پیگیری تکمیل پروژه های عمرانی عمده و موثر شهرستان به ویژه کنارگذر جنوبی، با عنایت به اخذ دستور مساعدت ویژه از وزیر محترم راه و شهرسازی و پیگیری های مستمر بعدی و معدن گلیران

4- جلب منابع اعتباری استانی و در صورت لزوم، ملی، به منظور حل اساسی مشکل دپوی زباله شهرستان در منطقه انجیل سی (با توجه به مذاکرات اینجانب با استاندار محترم)

 

5- برنامه ریزی جهت برگزاری جلسات شورای اداری در بخشهای شهرستان به صورت دوره ای به منظور

1-5- ارتباط نزدیک با مسئولان و گروههای مرجع محلی

2-5 آشنایی با مسائل و مشکلات منطقه ای

3-5 آشنایی با توانمندیها و بازدید از پروژه های توسعه بومی

 

6-  با توجه به آغاز دوره جدید مسافرت تابستانی هموطنان:

1-6 مدیریت تبعات ناشی از حجم بالای ورودی و ازدحام جمعیت در حوزه ترافیک، تامین مایحتاج و ارزاق عمومی، سطح عمومی قیمت کالاها و خدمات و … در راستای تامین منافع شهروندان و مسافران

2-6 ایجاد توقف گاههای معرفی گردشگری بابل با خدمات جدید (اینترنت رایگان، معرفی تصویری اماکن گردشگری و…)

3-6 برپایی نمایشگاه های صنایع دستی و فرهنگ بومی و ایستگاه سلامتی (لبنیات و غذای ارگانیک) با اتکا به ظرفیت بخش های مختلف شهرستان با پایان تابستان

4-6 آمادگی  و برنامه ریزی لازم جهت میزبانی شایسته و به یادماندنی از زائران حضرت امام رضا (ع) با رویکرد:

زمینه سازی و ایجاد ظرفیتهای کسب و کار و افزایش درآمد برای بخشهای خدمات عمومی و بنگاههای اقتصادی و گردشگری

7- استفاده از ظرفیت فعالان شبکه های اجتماعی و رسانه های ارتباط جمعی در راستای:

1-7- پیشبرد برنامه های راهبردی توسعه شهرستان از طریق معرفی پتانسیلهای منحصر بفرد و ویژه بابل (در زمینه های اقتصادی، فرهنگی و میراث فرهنگی و بومی، گردشگری، کشاورزی و …) در سطح ملی و بین المللی

2-7- ایجاد پویشهای اجتماعی فرهنگی سازنده و پیش برنده

ملاحظه: روز 17 مرداد روز خبرنگار است. در راستای هدف مذکور، کمک به برگزاری برنامه مناسب پیشنهاد می شود.

8- تشکیل اتحادیه های صادراتی، توجه بیشتر به روابط خارجی شهرستان و ایجاد مرکز نمایشگاهی در شهرستان بابل به عنوان نمونه با پیگیری انجام شده چندبرنامه برای هیات استاندار استاراخان روسیه که همزمان در مازندران حضوردارند جهت بازدید از ظرفیت های بابل گنجانده شد.

 

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

بر روی بنر زیر کلیک کنید و به کانال آقای علی نجفی بپیوندید

alinajafikhoshrodi@

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی