علی نجفی خوشرودی وبلاگ حامیان

نماینده مردم شریف شهرستان بابل در مجلس دهم

علی نجفی خوشرودی وبلاگ حامیان

نماینده مردم شریف شهرستان بابل در مجلس دهم

علی نجفی خوشرودی  وبلاگ حامیان

علی نجفی خوشرودی سفیر اسبق ایران در قرقیزستان و نماینده مردم شریف بابل در مجلس شورای اسلامی دوره دهم .

این وبلاگ توسط حامیان ایشان مدیریت می گردد .

دنبال کنندگان ۲ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

علی نجفی خوشرودی نماینده مردم بابل در مجلس؛
فضای جذب سرمایه گزاری در شهرستان بابل باید جذاب شود.

اولین نشست شورای مشورتی علی نجفی نماینده اول مردم شریف شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی باحضور تعدادی از نخبگان شهرستان بابل برگزار شد. ابتکاری که شاید برای اولین بار بعد از انقلاب از سوی یک نماینده شاهد آن هستیم و بی شک تشکیل این شورا و تداوم آن می تواند گام موثری در محرومیت زدایی و رفع عقب ماندگی شهرستان بابل باشد.

در ابتدای این نشست، آقای نجفی سخنانش را با قدردانی از مشارکت قابل توجه مردم بابل در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات در شهرستان ما به دو جهت در کشورپدیده شد اول به جهت سطح بالای مشارکت سیاسی مردم که میانگین در سطح کشور 62 درصد بوده در حالی که در دور اول در شهرستان بابل ، 72 درصد مردم به پای صندوق های رای آمدند و دوم به جهت اینکه مردم در زمان اندکی به اینجانب اعتماد نمودند و این سرمایه بسیاربزرگی برای شهرستان و فعالیت های بنده در طول این مدت محسوب می شود و اطمینان می دهم که امانتدار خوبی برای این سرمایه ارزشمند اجتماعی و سیاسی در این شهرستان باشم .
وی ادامه داد: تلاش خواهیم نمود تا با هدف توسعه و پیشرفت شهرستان بابل، جایگاه این شهرستان را در معادلات اقتصادی و اجتماعی و برتامه و بودجه کشور ارتقا دهیم. نجفی تاکید کرد فضای فعالیت اقتصادی و جذب سرمایه گذاری و حضور فعالین اقتصادی در شهرستان بابل بایستی جذاب تر شود.
نماینده مردم بابل در مجلس با اشاره به اینکه شورای مشورتی با هدف ارتباط و کسب نظرات از سطوح مختلف جامعه تشکیل می شود، به ساختار این شورا و جلسات منظم و مستمر آن اشاره نمود و خاطرنشان کرد: این شورا، الزاما شورای سیاسی یا یک باشگاه سیاسی نیست بلکه ما در این شورا فرصت خواهیم داشت تا از نظرات طیفهای مختلف استفاده نماییم. وی هدف اصلی فعالیت این شورا را کمک به توسعه بابل برشمرد.

وی با بیان اینکه، این شورا نگاه توسعه محور و برنامه ای به مسایل شهرستان بابل دارد، گفت: شهرستان بابل از قافله توسعه و پیشرفت عقب مانده است.
نماینده مردم بابل با اشاره به اینکه از ایده ها و ابتکارات جدید بشدت استقبال می کنم، تصریح کرد که بایستی از روزمرگی و اقدامات نمایشی پرهیز نمود .
وی با اشاره به وضعیت نامطلوب بودجه کشور بیان داشت: باید از ظرفیت های موجود در شهرستان مزیتهای ما بشمار می رونداز قبیل صنایع دستی، گردشگری، صنایع نبدیلی، بازارهای سنتی، بهره برداری نمود. متاسفانه دو موضوع منابع طبیعی و محیط زیست به عنوان موانع جدی توسعه استان مطرح هستند. در عین اهمیت حفظ این دو، بایستی نسبت به اجرای پروژه های توسعه در استان مازندران و از جمله شهرستان بابل اهتمام ورزید و البته همزمان باید سازو کارهای لازم و مناسب برای جلوگیری از عوارض اجرای پروژه های مذکور بر منایع طبیعی و محیط زیست را به کار گرفت.
نماینده مردم بابل سپس رویکرد حمایتی و مشورتی نسبت به دولت و البته با نظارت را نکته بعدی قابل ذکر دانست. وی گفت: شورای مشورتی مجموعه بسته و محدود برای ارائه نظرات نیست و ما از نظرات همه استقبال می کنیم.
دکتر نجفی افزود: یکی از کارکردهای اصلی این شورا استخراج اولویت ها و تلاش برای نیل به اجماع پیرامون آن است و اگر بتوانیم دو کار انجام دهیم ( اول پایه گزاری روش دموکراتیک، هدفمند و معطوف به یک برنامه مشخص و دوم استخراج چند اولویت مهم در شهرستان و در هر منطقه) بخش مهمی از اهداف این شورا محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه ،مسایل و مشکلات شهرستان ما بسیار زیاد است، اظهار داشت: فقر و توسعه نیافتگی و مشکلات روزمره زندگی مردم قابل توجه است و واقعا یک همت بالا و برنامه منجسم با شتاب متفاوت نیاز است تا شاید بتوان بر بخشی از این مشکلات غلبه کرد.
نجفی افزود مازندران و به خصوص شهرستان ما از سه مشکل اصلی یعنی بیکاری، مشکل زیرساختی به ویژه در بخش راه های ارتباطی و سوم مسایل زیست محیطی، رنج می برد.
نجفی تاکید نمود فضای فرهنگی و اجتماعی در شهرستان ما بایستی به گونه ای باشدتا پیام روشنی را به بیرون از شهرستان ارائه و سرمایه گزاران خارج از شهرستان را ترغیب و حذب نماید و انها شهرستان ما را شهرستانی باز و آماده کمک به سرمایه گذاری بدانند .

گزارش تصویری اولین نشست مشترک شورای مشورتی جناب آقای نجفی


نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

بر روی بنر زیر کلیک کنید و به کانال آقای علی نجفی بپیوندید

alinajafikhoshrodi@

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی